Stockholm

Birger Jarlsgatan 61
113 56 Stockholm

+46 8-50 55 62 00

Göteborg

Klädpressaregatan 1
411 05 Göteborg

+46 70-867 08 85

Malmö

Östergatan 20
211 25 Malmö

+46 70-867 08 85

Köpenhamn

Havneholmen 33
1561 København V

+45 33 13 73 83

Århus

Jægergårdsgade 122
8000 Aarhus C

+45 87 95 55 55

Karriär

 

Vi på OTW är alltid intresserade av att knyta till oss fler talangfulla personer, såväl anställda som frilans. Här kan du se våra lediga tjänster – och hur du gör för att skicka in en spontan- eller praktikansökan.

 

Lediga tjänster

Emma Broms

Vice VD / Byråchef Stockholm emma.broms@otw.se 070-355 31 33

Rasmus Winther

Byråchef Göteborg rasmus.winther@otw.se 070-867 08 85

Joachim Lindgren

Byråchef Malmö joachim.lindgren@otw.se 072-080 27 41

Karin Almcrantz

Account Director karin.almcrantz@otw.se 070-375 79 71

Synnöve Almer

Account Director synnove.almer@otw.se 073-311 32 49

Samin Krijestarac

Account Director samin.krijestarac@otw.se 073-986 96 18

Lovisa Bergstrand

Account Director lovisa.bergstrand@otw.se 073-352 80 66

Jonas Franzén

Account Director jonas.franzen@otw.se 076-610 83 75

Lotten Hellström Lidgard

Account Director lotten.hellstrom.lidgard@otw.se 070-836 23 97

Olivia Krantz

Account Director olivia.krantz@otw.se 070-636 66 94

Malin Lundberg Aguilera

Account Director malin.lundberg.aguilera@otw.se 070-545 06 20

Johan Askegård

Produktionschef Print johan.askegard@otw.se 073-950 47 36

Carl-Johan Bauhn

Head of Performance carl-johan.bauhn@otw.se 070-523 56 96

David Bexelius

Utvecklingsansvarig / Producent david.bexelius@otw.se 076-230 81 23

Benke Carlsson

Strategichef benke.carlsson@otw.se 070-399 88 38

Paul Jerndal

Creative Director paul.jerndal@otw.se 070-369 32 93

Annette Nygren

Kontorschef annette.nygren@otw.se

Kristian Strand

Designchef kristian.strand@otw.se 070-555 40 65

Evelina Stucki

Konceptchef evelina.stucki@otw.se 076-899 86 38

Therese Westerberg

Produktionschef Rörligt therese.westerberg@otw.se

Anna-Lena Ahlberg Jansen

Projektledare anna-lena.ahlberg@otw.se 070-144 54 74

Karin Andersson

Projektledare / Redaktör karin.andersson@otw.se 070-833 86 69

Eric Andréasson

Producent eric.andreasson@otw.se 073-385 27 89

Jessica Arhammar

Contentstrateg jessica.arhammar@otw.se 073-682 60 12

Stina Bergdal

Projektledare / Redaktör stina.bergdal@otw.se 070-885 68 42

Erika Bergqvist Lindvall

Projektledare erika.bergqvist.lindvall@otw.se 070-860 21 92

Cecilia Billgren

Projektledare / Redaktör cecilia.billgren@otw.se 070-734 38 11

John Burlin

Digital planner john.burlin@otw.se 070-829 85 32

Johanna Byström

Projektledare johanna.bystrom@otw.se 073-685 55 88

Caroline Cronqvist

Projektledare caroline.cronqvist@otw.se 073-626 55 11

Amanda Edin

Produktionsledare amanda.edin@otw.se 072-222 32 31

Fanny Ekermann

Ekonomiassistent fanny.ekermann@otw.se 070-879 22 49

Sophie Ekman

Projektledare / Redaktör sophie.ekman@otw.se 070-257 55 40

Martin Eriksson

Projektledare / Redaktör martin.eriksson@otw.se 070-851 82 46

Jonas Fond

Projektledare / Redaktör jonas.fond@otw.se 070-232 94 14

Ellen Forsberg

Projektledare Ellen.forsberg@otw.se 070-148 26 92

Moa Forsén

Digital Planner moa.forsen@otw.se 070-3367259

Olle Garp

Producent olle.garp@otw.se

Erika Gohde

Senior Editor / Redaktionell utvecklare erika.gohde@otw.se 070-545 21 47

Per Grehn

Strateg, föräldraledig per.grehn@otw.se 076-891 15 73

Linnéa Gudmundson

Copywriter linnea.gudmundson@otw.se 070-466 27 66

Karin Hedin Röös

Projektledare / Redaktör karin.hedin.roos@otw.se 070-327 71 27

Emil Hedman

Webbredaktör emil.hedman@otw.se 076-876 40 02

Frida Henke

Redaktör och reporter frida.henke@otw.se 073-060 50 77

Linnea Henriksson

Produktionsledare linnea.henriksson@otw.se 073-956 43 10

Mats Hiort af Ornäs

Formgivare mats.hiortafornas@otw.se

Carl Hjelm

Projektledare / Redaktör carl.hjelm@otw.se 070-855 67 18

Martin Isaksson

Formgivare martin.isaksson@otw.se 072-392 02 39

Ella Jemdahl

Receptionist ella.jemdahl@otw.se 08-505 56 200

Petter Jennervall

Projektledare/Redaktör petter.jennervall@otw.se 072-237 83 44

Sofie Jernström

Digital Planner Sofie.jernstrom@otw.se 070-488 89 67

Tracy Johnson

Projektledare / Redaktör (föräldraledig) tracy.johnson@otw.se 076-863 39 73

Oliwia Kastman

Digital planner oliwia.kastman@otw.se

Johanna Lagerfors

Projektledare / Redaktör johanna.lagerfors@otw.se 073-933 35 60

Marit Larsdotter

Projektledare / Redaktör marit.larsdotter@otw.se 070-731 98 89

Maura Lopez

Produktionsledare maura.lopez@otw.se 070-657 46 18

Lina Lundberg

Projektledare lina.lundberg@otw.se 070-379 82 63

Sofia Lundgren

Projektledare / Redaktör sofia.lundgren@otw.se 073-962 47 20

Karin Löwencrantz

Formgivare karin.lowencrantz@otw.se 073-600 12 04

Kerstin Magnusson

Projektledare / Redaktör kerstin.magnusson@otw.se 070-886 48 34

Geoff Mortimore

Projektledare / Redaktör geoff.mortimore@otw.se

Katja Norsebäck

Redigerare katja.norseback@otw.se

Magdalena Ny

Produktionsledare (föräldraledig) magdalena.ny@otw.se 076-942 05 90

Johan Persson

Projektledare / Redaktör johan.persson@otw.se 073-430 62 81

Nozhan Radnahad

Postproduktion Rörligt nozhan.radnahad@otw.se 073-648 05 33

Amelia Rickard

Growth Marketing Analyst amelia.rickard@otw.se 0760-956 947

Natalie Roos

Projektledare / Redaktör natalie.roos@otw.se 073-664 49 19

Gitte Rask Lundgren

Formgivare gitte.rasklundgren@otw.se 070-922 38 79

Irina Rönnskog

Språkkoordinator / AD-assistent irina.ronnskog@otw.se 070-834 06 76

Jimmy Scott

Redigerare / Producent jimmy.scott@otw.se

Lina Strandberg

Produktionsledare / Formgivare lina.strandberg@otw.se 073-422 26 85

Christina Svensson

Formgivare christina.svensson@otw.se 070-922 38 96

Viggo Szecsödy

Receptionist viggo.szecsody@otw.se 08-505 56 200

Kristian Sörling

Interaktionsdesigner kristian.sorling@otw.se 070-831 06 75

Victor Tarre

Motion Designer victor.tarre@otw.se

Camilla Thörnqvist

Projektledare / Redaktör camilla.thornqvist@otw.se 070-422 30 72

Bernard Valentine

Digital strateg bernard.valentine@otw.se 073-328 86 23

Mimmi von Corswant

Controller mimmi.von.corswant@otw.se 070-893 25 50

Cecilia Wass

Controller (föräldraledig) cecilia.wass@otw.se 073-310 78 98

Sara Wågenberg

Projektledare sara.wagenberg@otw.se 073-853 53 80

Anna Werner

Projektledare anna.werner@otw.se 070-992 12 91

Sara Wilk

Projektledare / Redaktör sara.wilk@otw.se 070-994 58 34

Joel Åhlén Nyström

Projektledare / Redaktör joel.ahlen.nystrom@otw.se 072-368 66 59

Victoria Öhrström

Projektledare victoria.ohrstrom@otw.se 073-261 51 98

Lars Öhman

Webbredaktör / Reporter lars.ohman@otw.se 070-887 05 00