Hej!

OTW har kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö och Köpenhamn. Här sitter strateger, formgivare, redaktörer, producenter, planners och en massa annat skönt folk. OTW Stockholm flyttade i augusti 2022 till nya lokaler vid Östermalmstorg.

Vill du ha kontakt med oss på OTW? Eller bara se hur vi ser ut? Hur som helst har du hittat rätt. Du kan antingen skicka e-post till info@otw.se, ringa några av våra kontor eller kontakta någon av våra medarbetare nedan. Du kan även fylla i kontaktformuläret så kontaktar vi dig.

För att hitta de som jobbar på vårt danska kontor, gå till otw.dk/kontakt

Kontaktformulär

Skicka enkelt in dina uppgifter nedan så återkommer vi till dig.

Stockholm

Humlegårdsgatan 6
114 46 Stockholm

+46 8-50 55 62 00

Göteborg

Klädpressaregatan 1
411 05 Göteborg

+46 8-50 55 62 00 (vxl)

Malmö

Nordenskiöldsgatan 11
211 19 Malmö

+46 8-50 55 62 00 (vxl)

Köpenhamn

Folke Bernadottes Allé 5, 2
2100 København Ø

+45 33 13 73 83

Karriär

 

Vi på OTW är alltid intresserade av att knyta till oss fler talangfulla personer, såväl anställda som frilans. Här kan du se våra lediga tjänster – och hur du gör för att skicka in en spontan- eller praktikansökan.

 

Lediga tjänster

Malin Rönnmark

Malin Rönnmark

Vice VD/Byråchef Stockholm malin.ronnmark@otw.se 0721-55 77 51
Olivia Krantz

Olivia Krantz

Byråchef Göteborg olivia.krantz@otw.se 070-636 66 94
Joachim Lindgren

Joachim Lindgren

Byråchef Malmö joachim.lindgren@otw.se 072-080 27 41
Karin Almcrantz

Karin Almcrantz

Account Director karin.almcrantz@otw.se 070-375 79 71
Jonas Franzén

Jonas Franzén

Account Director jonas.franzen@otw.se 076-610 83 75
Lotten Hellström Lidgard

Lotten Hellström Lidgard

Account Director lotten.hellstrom.lidgard@otw.se 070-836 23 97
Malin Lundberg Aguilera

Malin Lundberg Aguilera

Account Director malin.lundberg.aguilera@otw.se 070-545 06 20
Hanna Nyström

Hanna Nyström

Account Director hanna.nystrom@otw.se 072-191 97 58
Filip Sandén

Filip Sandén

Account Director filip.sanden@otw.se 070-922 43 90
Johan Welander

Johan Welander

Account Director johan.welander@otw.se 073-350 73 12
Johan Askegård

Johan Askegård

Produktionschef Print johan.askegard@otw.se 073-950 47 36
Carl-Johan Bauhn

Carl-Johan Bauhn

Head of Performance carl-johan.bauhn@otw.se 070-523 56 96
David Bexelius

David Bexelius

Utvecklingsansvarig / Producent david.bexelius@otw.se 076-230 81 23
Benke Carlsson

Benke Carlsson

Strategichef benke.carlsson@otw.se 070-399 88 38
Paul Jerndal

Paul Jerndal

Creative Director paul.jerndal@otw.se 070-369 32 93
Kristian Strand

Kristian Strand

Designchef kristian.strand@otw.se 070-555 40 65
Therese Westerberg

Therese Westerberg

Produktionschef Rörligt therese.westerberg@otw.se
Anna-Lena Ahlberg Jansen

Anna-Lena Ahlberg Jansen

Projektledare anna-lena.ahlberg@otw.se 070-144 54 74
Karin Andersson

Karin Andersson

Projektledare / Redaktör karin.andersson@otw.se 073-050 01 33
Eric Andreasson

Eric Andréasson

Producent / Konceptutvecklare eric.andreasson@otw.se 073-385 27 89
Jessica Arhammar

Jessica Arhammar

Contentstrateg jessica.arhammar@otw.se 073-682 60 12
Erika Arnadottir

Erika Arnadottir

Redaktör/projektledare erika.arnadottir@otw.se 070-835 66 87
Claes Bergerlind

Claes Bergerlind

Projektledare/Strateg claes.bergerlind@otw.se 0731-551 985
Siri Bergsten

Siri Bergsten

Content Creator and Producer siri.bergsten@otw.se
Erika Bergqvist Lindvall

Erika Bergqvist Lindvall

Projektledare erika.bergqvist.lindvall@otw.se 070-860 21 92
Lovisa Bergstrand

Lovisa Bergstrand

Projektledare/Redaktör (föräldraledig) lovisa.bergstrand@otw.se 073-352 80 66
Anna Bertilsson

Anna Bertilsson

Junior Art Director anna.bertilsson@otw.se 072-394 20 73
Johanna Byström

Johanna Byström

Projektledare johanna.bystrom@otw.se 073-685 55 88
Tora Dahlström

Tora Dahlström

Projektledare/Redaktör tora.dahlstrom@otw.se 070-897 95 52
Jakob Dalbjörn

Jakob Dalbjörn

Social Media Specialist jakob.dalbjorn@otw.se 072-365 44 14
Camilla Thörnqvist

Camilla Delkertz

Projektledare / Redaktör camilla.delkertz@otw.se 070-422 30 72
Hedda Ekstrand, OTW

Hedda Ekstrand

Social media specialist hedda.ekstrand@otw.se 076-882 77 69
Sussi Elhajj

Sussi Elhajj

Produktionsledare Suzan.elhajj@otw.se 0738-61 93 38
Annelie Englund

Annelie Englund

Redaktör/projektledare annelie.englund@otw.se 073-831 08 50
PeKå Englund

PeKå Englund

Redaktör / Reporter peka.englund@otw.se
Martin Eriksson

Martin Eriksson

Projektledare / Redaktör martin.eriksson@otw.se 070-851 82 46
Jonas Fond

Jonas Fond

Projektledare / Redaktör jonas.fond@otw.se 070-232 94 14
Markus Forchhammer

Markus Forchhammer

Projektledare markus.forchhammer@otw.se 0735-354935
Ellen Forsberg

Ellen Forsberg

Projektledare Ellen.forsberg@otw.se 070-148 26 92
Olle Garp

Olle Garp

Producent olle.garp@otw.se
Erika Gohde

Erika Gohde

Senior Editor / Redaktionell utvecklare erika.gohde@otw.se 070-545 21 47
Caroline Cronqvist

Caroline Grahl

Projektledare caroline.grahl@otw.se 073-626 55 11
Allegra Grevelius

Allegra Grevelius

Projektledare/Redaktör allegra.grevelius@otw.se 070-282 1084
Andreas Grönvall Mikkelsen

Andreas Grönvall Mikkelsen

Copywriter/Strateg andreas.mikkelsen@otw.se 0723–65 91 91
Jonathan Hansen

Jonathan Hansen

Projektledare/Redaktör jonathan.hansen@otw.se 0735-92 14 17
Viktoria Hansén

Viktoria Hansén

Redaktör/Projektledare viktoria.hansen@otw.se 072-165 81 03
Linnéa Hedin

Linnéa Hedin

Ekonomiassistent linnea.hedin@otw.se 070-742 22 52
Karin Hedin Röös

Karin Hedin Röös

Projektledare / Redaktör karin.hedin.roos@otw.se 070-327 71 27
Emil Hedman

Emil Hedman

Webbredaktör/reporter emil.hedman@otw.se 076-876 40 02
Frida Henke

Frida Henke

Redaktör och reporter frida.henke@otw.se 073-060 50 77
Linnea Henriksson

Linnea Henriksson

Produktionsledare (föräldraledig) linnea.henriksson@otw.se 073-956 43 10
Mats Hiort af Ornäs

Mats Hiort af Ornäs

Formgivare mats.hiortafornas@otw.se
Carl Hjelm

Carl Hjelm

Projektledare / Redaktör carl.hjelm@otw.se 070-855 67 18
Martin Isaksson

Martin Isaksson

Formgivare martin.isaksson@otw.se 072-392 02 39
Petter Jennervall

Petter Jennervall

Projektledare/Redaktör petter.jennervall@otw.se 072-237 83 44
Sofie Jernström

Sofie Jernström

Digital Planner (föräldraledig) Sofie.jernstrom@otw.se 070-488 89 67
Elin Joleby

Elin Joleby

Projektledare elin.joleby@otw.se 0701-62 26 50
Niklas Jendeby

Niklas Jendeby

Account Director niklas.jendeby@otw.se 0704-20 14 00
Helen Karlsson

Helen Karlsson

Growth Marketing Analyst helen.karlsson@otw.se 070-353 62 84
Sanne Kleiner

Sanne Kleiner

Projektledare/Redaktör sanne.kleiner@otw.se 076-610 48 36
Johanna Lagerfors

Johanna Lagerfors

Projektledare / Redaktör johanna.lagerfors@otw.se 073-933 35 60
Marit Larsdotter

Marit Larsdotter

Projektledare / Redaktör marit.larsdotter@otw.se 070-731 98 89
Siri Lindén

Siri Lindén

Content Creator and Producer siri.linden@otw.se 073-081 15 34
Rickard Lindholm, OTW

Rickard Lindholm

Redaktör/projektledare rickard.lindholm@otw.se 070–793 29 84
Maura Lopez

Maura Lopez

Produktionsledare (föräldraledig) maura.lopez@otw.se 070-657 46 18
Sofia Lundgren

Sofia Lundgren

Projektledare / Redaktör sofia.lundgren@otw.se 073-962 47 20
Karin Löwencrantz

Karin Löwencrantz

Formgivare karin.lowencrantz@otw.se 073-600 12 04
Alexander Montium-Åberg

Alexander Montium-Åberg

Performance Strategist alexander.montium.aberg@otw.se 070-962 31 82
Geoff Mortimore

Geoff Mortimore

Projektledare / Redaktör geoff.mortimore@otw.se
Daniel Nilsson

Daniel Nilsson

Producent daniel.nilsson@otw.se 0767-772005
Katja Norsebäck

Katja Norsebäck

Redigerare katja.norseback@otw.se
Magdalena Ny

Magdalena Ny

Projektledare magdalena.ny@otw.se 076-942 05 90
Matthew O'Leary

Matt O'Leary

Editor/Content strategist matthew.oleary@otw.se 0735-071308
Peter Olsson

Peter Olsson

Social Media Specialist peter.olsson@otw.se 073-832 40 32
Malin Olsson Longum

Malin Olsson Longum

Projektledare malin.olsson.longum@otw.se 0705-12 24 52
Alexandra Pettersson

Alexandra Pettersson

Projektledare alexandra.pettersson@otw.se 070-768 87 72
Nozhan Radnahad

Nozhan Radnahad

Postproduktion Rörligt nozhan.radnahad@otw.se 073-648 05 33
Emma Rask

Emma Rask

Content Creator emma.rask@otw.se 073-0737776
Ada Ros

Ada Ros

Projektledare ada.ros@otw.se 070-724 05 54
Carolina Russ

Carolina Russ

Performance Specialist carolina.russ@otw.se 072-994 87 16
Irina Rönnskog

Irina Rönnskog

Språkkoordinator / AD-assistent irina.ronnskog@otw.se 070-834 06 76
Lisa Sandström

Lisa Sandström

Social media specialist lisa.sandstrom@otw.se
Fredrik Sehlstedt

Fredrik Sehlstedt

Formgivare fredrik.sehlstedt@otw.se 0704-968224
Ellen Simon

Ellen Simon

Content Producer ellen.simon@otw.se 0762-888 199
Jessica Somers

Jessica Somers

Projektledare jessica.somers@otw.se 070-637 10 56
Philip Stockenhed

Philip Stockenhed

Digital redaktör philip.stockenhed@otw.se 070-431 80 64
Joakim Svärdh

Joakim Svärdh

Content Creator joakim.svardh@otw.se
Kristian Sörling

Kristian Sörling

Interaktionsdesigner kristian.sorling@otw.se 070-831 06 75
Victor Tarre

Victor Tarre

Motion Designer victor.tarre@otw.se
Kerstin Magnusson

Kerstin Thomasdotter

Projektledare / Redaktör kerstin.thomasdotter@otw.se 070-886 48 34
Bernard Valentine

Bernard Valentine

Digital strateg bernard.valentine@otw.se 073-328 86 23
Fredrik Wallin

Fredrik Wallin

Redaktör/reporter fredrik.wallin@otw.se 073-063 82 81
Emma Wallmén

Emma Wallmén

Content Creator emma.wallmen@otw.se 070-524 53 90
Anna Werner

Anna Werner

Projektledare anna.werner@otw.se 070-992 12 91
Ida Westerlind

Ida Westerlind

Growth Marketing Analyst ida.westerlind@otw.se 073-703 47 68
Manne Widung

Manne Widung

Producent/Formgivare manne.widung@otw.se 070-236 65 60
Ia Wik, OTW

Ia Wik

Content Creator ia.wik@otw.se 070-399 89 79
Sandra Åberg, OTW

Sandra Åberg

Projektledare sandra.aberg@otw.se
Lars Öhman

Lars Öhman

Webbredaktör / Reporter lars.ohman@otw.se
Victoria Öhrström

Victoria Öhrström

Projektledare (föräldraledig) victoria.ohrstrom@otw.se 073-261 51 98