Hej!

OTW har kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö, Köpenhamn och Århus. Här sitter strateger, formgivare, redaktörer, producenter, planners och en massa annat skönt folk.

Vill du ha kontakt med oss på OTW? Eller bara se hur vi ser ut? Hur som helst har du hittat rätt. Du kan antingen skicka e-post till info@otw.se, ringa några av våra kontor eller kontakta någon av våra medarbetare nedan. Du kan även fylla i kontaktformuläret så kontaktar vi dig.

För att hitta de som jobbar på våra danska kontor, gå till otw.dk/kontakt

Kontaktformulär

Skicka enkelt in dina uppgifter nedan så återkommer vi till dig.

Stockholm

Birger Jarlsgatan 61
113 56 Stockholm

+46 8-50 55 62 00

Göteborg

Klädpressaregatan 1
411 05 Göteborg

+46 70-867 08 85

Malmö

Östergatan 20
211 25 Malmö

+46 72-080 27 41

Köpenhamn

Havneholmen 33
1561 København V

+45 33 13 73 83

Århus

Jægergårdsgade 122
8000 Aarhus C

+45 87 95 55 55

Karriär

 

Vi på OTW är alltid intresserade av att knyta till oss fler talangfulla personer, såväl anställda som frilans. Här kan du se våra lediga tjänster – och hur du gör för att skicka in en spontan- eller praktikansökan.

 

Lediga tjänster

Emma Broms

Vice VD / Byråchef Stockholm emma.broms@otw.se 070-355 31 33

Olivia Krantz

Byråchef Göteborg olivia.krantz@otw.se 070-636 66 94

Joachim Lindgren

Byråchef Malmö joachim.lindgren@otw.se 072-080 27 41

Karin Almcrantz

Account Director karin.almcrantz@otw.se 070-375 79 71

Synnöve Almer

Account Director synnove.almer@otw.se 073-311 32 49

Jonas Franzén

Account Director jonas.franzen@otw.se 076-610 83 75

Lotten Hellström Lidgard

Account Director lotten.hellstrom.lidgard@otw.se 070-836 23 97

Malin Lundberg Aguilera

Account Director malin.lundberg.aguilera@otw.se 070-545 06 20

Filip Sandén

Account Director filip.sanden@otw.se

Magnus Tengzelius

Account Director magnus.tengzelius@otw.se 070-723 21 19

Johan Askegård

Produktionschef Print johan.askegard@otw.se 073-950 47 36

Carl-Johan Bauhn

Head of Performance carl-johan.bauhn@otw.se 070-523 56 96

David Bexelius

Utvecklingsansvarig / Producent david.bexelius@otw.se 076-230 81 23

Benke Carlsson

Strategichef benke.carlsson@otw.se 070-399 88 38

Paul Jerndal

Creative Director paul.jerndal@otw.se 070-369 32 93

Kristian Strand

Designchef (föräldraledig) kristian.strand@otw.se 070-555 40 65

Therese Westerberg

Produktionschef Rörligt therese.westerberg@otw.se

Anna-Lena Ahlberg Jansen

Projektledare anna-lena.ahlberg@otw.se 070-144 54 74

Karin Andersson

Projektledare / Redaktör karin.andersson@otw.se 073-050 01 33

Eric Andréasson

Producent / Konceptutvecklare eric.andreasson@otw.se 073-385 27 89

Jessica Arhammar

Contentstrateg jessica.arhammar@otw.se 073-682 60 12

Claes Bergerlind

Projektledare/Strateg claes.bergerlind@otw.se 0731-551 985

Siri Bergsten

Content creator siri.bergsten@otw.se

Erika Bergqvist Lindvall

Projektledare erika.bergqvist.lindvall@otw.se 070-860 21 92

Lovisa Bergstrand

Projektledare/Redaktör lovisa.bergstrand@otw.se 073-352 80 66

Cecilia Billgren

Projektledare / Redaktör cecilia.billgren@otw.se 070-734 38 11

John Burlin

Digital planner john.burlin@otw.se 070-829 85 32

Johanna Byström

Projektledare johanna.bystrom@otw.se 073-685 55 88

Tora Dahlström

Projektledare/Redaktör tora.dahlstrom@otw.se 070-897 95 52

Fanny Ekermann

Ekonomiassistent fanny.ekermann@otw.se 070-879 22 49

Sophie Ekman

Projektledare / Redaktör sophie.ekman@otw.se 070-257 55 40

PeKå Englund

Redaktör / Reporter peka.englund@otw.se

Martin Eriksson

Projektledare / Redaktör martin.eriksson@otw.se 070-851 82 46

Adam Fjelkman

Receptionist adam.fjelkman@otw.se 08-505 56 200

Jonas Fond

Projektledare / Redaktör jonas.fond@otw.se 070-232 94 14

Markus Forchhammer

Projektledare markus.forchhammer@otw.se 0735-354935

Ellen Forsberg

Projektledare Ellen.forsberg@otw.se 070-148 26 92

Moa Forsén

Digital Planner moa.forsen@otw.se 070-3367259

Olle Garp

Producent olle.garp@otw.se

Erika Gohde

Senior Editor / Redaktionell utvecklare erika.gohde@otw.se 070-545 21 47

Caroline Grahl

Projektledare caroline.grahl@otw.se 073-626 55 11

Kristofer Granger

Digital strateg kristofer.granger@otw.se

Allegra Grevelius

Projektledare/Redaktör allegra.grevelius@otw.se 070-282 1084

Linnéa Gudmundson

Copywriter linnea.gudmundson@otw.se 070-466 27 66

Ulrika Hamrén

Projektledare/konceptutvecklare ulrika.hamren@otw.se 0709-691893

Karin Hedin Röös

Projektledare / Redaktör karin.hedin.roos@otw.se 070-327 71 27

Emil Hedman

Webbredaktör/reporter emil.hedman@otw.se 076-876 40 02

Frida Henke

Redaktör och reporter frida.henke@otw.se 073-060 50 77

Linnea Henriksson

Produktionsledare linnea.henriksson@otw.se 073-956 43 10

Mats Hiort af Ornäs

Formgivare mats.hiortafornas@otw.se

Carl Hjelm

Projektledare / Redaktör carl.hjelm@otw.se 070-855 67 18

Martin Isaksson

Formgivare martin.isaksson@otw.se 072-392 02 39

Petter Jennervall

Projektledare/Redaktör petter.jennervall@otw.se 072-237 83 44

Sofie Jernström

Digital Planner Sofie.jernstrom@otw.se 070-488 89 67

Celina Johansson

Paid Media Strategist celina.johansson@otw.se 070-147 82 96

Elin Joleby

Projektledare elin.joleby@otw.se 0701-62 26 50

Sanne Kleiner

Projektledare/Redaktör sanne.kleiner@otw.se

Femi Laestander

Projektledare femi.laestander@otw.se 073-852 23 53

Johanna Lagerfors

Projektledare / Redaktör johanna.lagerfors@otw.se 073-933 35 60

Marit Larsdotter

Projektledare / Redaktör marit.larsdotter@otw.se 070-731 98 89

Maura Lopez

Produktionsledare maura.lopez@otw.se 070-657 46 18

Sofia Lundgren

Projektledare / Redaktör sofia.lundgren@otw.se 073-962 47 20

Karin Löwencrantz

Formgivare karin.lowencrantz@otw.se 073-600 12 04

Geoff Mortimore

Projektledare / Redaktör geoff.mortimore@otw.se

Daniel Nilsson

Producent daniel.nilsson@otw.se 0767-772005

Katja Norsebäck

Redigerare katja.norseback@otw.se

Magdalena Ny

Produktionsledare magdalena.ny@otw.se 076-942 05 90

Johan Persson

Projektledare / Redaktör johan.persson@otw.se 073-430 62 81

Nozhan Radnahad

Postproduktion Rörligt nozhan.radnahad@otw.se 073-648 05 33

Gitte Rask Lundgren

Formgivare gitte.rasklundgren@otw.se 070-922 38 79

Lily Ray

Writer / Editor lily.ray@otw.se 0768-76 24 96

Amelia Rickard

Growth Marketing Analyst (föräldraledig) amelia.rickard@otw.se 076-623 43 66

Ada Ros

Projektledare ada.ros@otw.se 070-724 05 54

Irina Rönnskog

Språkkoordinator / AD-assistent irina.ronnskog@otw.se 070-834 06 76

Lisa Sandström

Social media specialist lisa.sandstrom@otw.se

Jimmy Scott

Redigerare / Producent jimmy.scott@otw.se

Ellen Simon

Content Producer ellen.simon@otw.se 0762-888 199

Lina Strandberg

Produktionsledare / Formgivare lina.strandberg@otw.se 073-422 26 85

Christina Svensson

Formgivare christina.svensson@otw.se 070-922 38 96

Kristian Sörling

Interaktionsdesigner kristian.sorling@otw.se 070-831 06 75

Victor Tarre

Motion Designer victor.tarre@otw.se

Kerstin Thomasdotter

Projektledare / Redaktör (föräldraledig) kerstin.thomasdotter@otw.se 070-886 48 34

Camilla Thörnqvist

Projektledare / Redaktör camilla.thornqvist@otw.se 070-422 30 72

Bernard Valentine

Digital strateg bernard.valentine@otw.se 073-328 86 23

Fredrik Wallin

Redaktör/reporter fredrik.wallin@otw.se 073-063 82 81

Anna Werner

Projektledare anna.werner@otw.se 070-992 12 91

Ida Westerlind

Growth Marketing Analyst ida.westerlind@otw.se 073-703 47 68

Sara Wilk

Projektledare / Redaktör (föräldraledig) sara.wilk@otw.se 070-994 58 34

Louise Winberg

Projektledare/Redaktör louise.winberg@otw.se

Sara Wågenberg

Projektledare sara.wagenberg@otw.se 073-853 53 80

Joel Åhlén Nyström

Projektledare / Redaktör joel.ahlen.nystrom@otw.se 072-368 66 59

Lars Öhman

Webbredaktör / Reporter lars.ohman@otw.se

Victoria Öhrström

Projektledare victoria.ohrstrom@otw.se 073-261 51 98