Hej!

OTW har kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö och Köpenhamn. Här sitter strateger, formgivare, redaktörer, producenter, planners och en massa annat skönt folk.

Vill du ha kontakt med oss på OTW? Eller bara se hur vi ser ut? Hur som helst har du hittat rätt. Du kan antingen skicka e-post till info@otw.se, ringa några av våra kontor eller kontakta någon av våra medarbetare nedan. Du kan även fylla i kontaktformuläret så kontaktar vi dig.

För att hitta de som jobbar på vårt danska kontor, gå till otw.dk/kontakt

Kontaktformulär

Skicka enkelt in dina uppgifter nedan så återkommer vi till dig.

Stockholm

Birger Jarlsgatan 61
113 56 Stockholm

+46 8-50 55 62 00

Göteborg

Klädpressaregatan 1
411 05 Göteborg

+46 8-50 55 62 00 (vxl)

Malmö

Nordenskiöldsgatan 11
211 19 Malmö

+46 8-50 55 62 00 (vxl)

Köpenhamn

Havneholmen 33
1561 København V

+45 33 13 73 83

Karriär

 

Vi på OTW är alltid intresserade av att knyta till oss fler talangfulla personer, såväl anställda som frilans. Här kan du se våra lediga tjänster – och hur du gör för att skicka in en spontan- eller praktikansökan.

 

Lediga tjänster

Olivia Krantz

Byråchef Göteborg (föräldraledig) olivia.krantz@otw.se 070-636 66 94

Lotten Hellström Lidgard

Account Director (tf byråchef Göteborg) lotten.hellstrom.lidgard@otw.se 070-836 23 97

Joachim Lindgren

Byråchef Malmö joachim.lindgren@otw.se 072-080 27 41

Karin Almcrantz

Account Director karin.almcrantz@otw.se 070-375 79 71

Jonas Franzén

Account Director jonas.franzen@otw.se 076-610 83 75

Malin Lundberg Aguilera

Account Director malin.lundberg.aguilera@otw.se 070-545 06 20

Hanna Nyström

Account Director hanna.nystrom@otw.se 072-191 97 58

Filip Sandén

Account Director filip.sanden@otw.se 070-922 43 90

Johan Welander

Account Director johan.welander@otw.se 073-350 73 12

Johan Askegård

Produktionschef Print johan.askegard@otw.se 073-950 47 36

Carl-Johan Bauhn

Head of Performance carl-johan.bauhn@otw.se 070-523 56 96

David Bexelius

Utvecklingsansvarig / Producent david.bexelius@otw.se 076-230 81 23

Benke Carlsson

Strategichef benke.carlsson@otw.se 070-399 88 38

Paul Jerndal

Creative Director paul.jerndal@otw.se 070-369 32 93

Kristian Strand

Designchef kristian.strand@otw.se 070-555 40 65

Therese Westerberg

Produktionschef Rörligt therese.westerberg@otw.se

Anna-Lena Ahlberg Jansen

Projektledare anna-lena.ahlberg@otw.se 070-144 54 74

Karin Andersson

Projektledare / Redaktör karin.andersson@otw.se 073-050 01 33

Eric Andréasson

Producent / Konceptutvecklare eric.andreasson@otw.se 073-385 27 89

Jessica Arhammar

Contentstrateg jessica.arhammar@otw.se 073-682 60 12

Claes Bergerlind

Projektledare/Strateg claes.bergerlind@otw.se 0731-551 985

Siri Bergsten

Content Creator and Producer siri.bergsten@otw.se

Erika Bergqvist Lindvall

Projektledare erika.bergqvist.lindvall@otw.se 070-860 21 92

Lovisa Bergstrand

Projektledare/Redaktör (föräldraledig) lovisa.bergstrand@otw.se 073-352 80 66

Anna Bertilsson

Junior Art Director anna.bertilsson@otw.se 072-394 20 73

Johanna Byström

Projektledare johanna.bystrom@otw.se 073-685 55 88

Tora Dahlström

Projektledare/Redaktör tora.dahlstrom@otw.se 070-897 95 52

Jakob Dalbjörn

Social Media Specialist jakob.dalbjorn@otw.se 072-365 44 14

Camilla Delkertz

Projektledare / Redaktör camilla.delkertz@otw.se 070-422 30 72

Sussi Elhajj

Produktionsledare Suzan.elhajj@otw.se 0738-61 93 38

Annelie Englund

Redaktör/projektledare annelie.englund@otw.se 073-831 08 50

PeKå Englund

Redaktör / Reporter peka.englund@otw.se

Martin Eriksson

Projektledare / Redaktör martin.eriksson@otw.se 070-851 82 46

Jonas Fond

Projektledare / Redaktör jonas.fond@otw.se 070-232 94 14

Markus Forchhammer

Projektledare markus.forchhammer@otw.se 0735-354935

Ellen Forsberg

Projektledare Ellen.forsberg@otw.se 070-148 26 92

Olle Garp

Producent olle.garp@otw.se

Erika Gohde

Senior Editor / Redaktionell utvecklare erika.gohde@otw.se 070-545 21 47

Caroline Grahl

Projektledare caroline.grahl@otw.se 073-626 55 11

Kristofer Granger

Digital strateg kristofer.granger@otw.se

Allegra Grevelius

Projektledare/Redaktör allegra.grevelius@otw.se 070-282 1084

Andreas Grönvall Mikkelsen

Copywriter/Strateg andreas.mikkelsen@otw.se 0723–65 91 91

Ulrika Hamrén

Projektledare/konceptutvecklare (föräldraledig) ulrika.hamren@otw.se 0709-691893

Jonathan Hansen

Projektledare/Redaktör jonathan.hansen@otw.se 0735-92 14 17

Linnéa Hedin

Ekonomiassistent linnea.hedin@otw.se 0738-61 93 40

Karin Hedin Röös

Projektledare / Redaktör karin.hedin.roos@otw.se 070-327 71 27

Emil Hedman

Webbredaktör/reporter emil.hedman@otw.se 076-876 40 02

Frida Henke

Redaktör och reporter frida.henke@otw.se 073-060 50 77

Linnea Henriksson

Produktionsledare (föräldraledig) linnea.henriksson@otw.se 073-956 43 10

Mats Hiort af Ornäs

Formgivare mats.hiortafornas@otw.se

Carl Hjelm

Projektledare / Redaktör carl.hjelm@otw.se 070-855 67 18

Martin Isaksson

Formgivare martin.isaksson@otw.se 072-392 02 39

Petter Jennervall

Projektledare/Redaktör petter.jennervall@otw.se 072-237 83 44

Sofie Jernström

Digital Planner (föräldraledig) Sofie.jernstrom@otw.se 070-488 89 67

Elin Joleby

Projektledare elin.joleby@otw.se 0701-62 26 50

Niklas Jendeby

Account Director niklas.jendeby@otw.se 0704-20 14 00

Helen Karlsson

Growth Marketing Analyst helen.karlsson@otw.se 070-353 62 84

Sanne Kleiner

Projektledare/Redaktör sanne.kleiner@otw.se 076-610 48 36

Johanna Lagerfors

Projektledare / Redaktör johanna.lagerfors@otw.se 073-933 35 60

Marit Larsdotter

Projektledare / Redaktör marit.larsdotter@otw.se 070-731 98 89

Siri Lindén

Content Creator and Producer siri.linden@otw.se 073-081 15 34

Rickard Lindholm

Redaktör/projektledare rickard.lindholm@otw.se 070–793 29 84

Maura Lopez

Produktionsledare maura.lopez@otw.se 070-657 46 18

Sofia Lundgren

Projektledare / Redaktör sofia.lundgren@otw.se 073-962 47 20

Karin Löwencrantz

Formgivare karin.lowencrantz@otw.se 073-600 12 04

Alexander Montium-Åberg

Performance Strategist alexander.montium.aberg@otw.se 070-962 31 82

Geoff Mortimore

Projektledare / Redaktör geoff.mortimore@otw.se

Daniel Nilsson

Producent daniel.nilsson@otw.se 0767-772005

Katja Norsebäck

Redigerare katja.norseback@otw.se

Magdalena Ny

Projektledare magdalena.ny@otw.se 076-942 05 90

Matt O'Leary

Editor/Content strategist matthew.oleary@otw.se 0735-071308

Peter Olsson

Social Media Specialist peter.olsson@otw.se 073-832 40 32

Malin Olsson Longum

Projektledare malin.olsson.longum@otw.se 0705-12 24 52

Johan Persson

Projektledare / Redaktör johan.persson@otw.se 073-430 62 81

Alexandra Pettersson

Projektledare alexandra.pettersson@otw.se 070-768 87 72

Nozhan Radnahad

Postproduktion Rörligt nozhan.radnahad@otw.se 073-648 05 33

Emma Rask

Content Creator emma.rask@otw.se 073-0737776

Ada Ros

Projektledare ada.ros@otw.se 070-724 05 54

Carolina Russ

Performance Specialist carolina.russ@otw.se 072-994 87 16

Irina Rönnskog

Språkkoordinator / AD-assistent irina.ronnskog@otw.se 070-834 06 76

Lisa Sandström

Social media specialist lisa.sandstrom@otw.se

Fredrik Sehlstedt

Formgivare fredrik.sehlstedt@otw.se 0704-968224

Ellen Simon

Content Producer ellen.simon@otw.se 0762-888 199

Jessica Somers

Projektledare jessica.somers@otw.se

Philip Stockenhed

Digital redaktör philip.stockenhed@otw.se 070-431 80 64

Joakim Svärdh

Content Creator joakim.svardh@otw.se

Kristian Sörling

Interaktionsdesigner kristian.sorling@otw.se 070-831 06 75

Victor Tarre

Motion Designer victor.tarre@otw.se

Kerstin Thomasdotter

Projektledare / Redaktör kerstin.thomasdotter@otw.se 070-886 48 34

Bernard Valentine

Digital strateg bernard.valentine@otw.se 073-328 86 23

Fredrik Wallin

Redaktör/reporter fredrik.wallin@otw.se 073-063 82 81

Emma Wallmén

Content Creator emma.wallmen@otw.se 070-524 53 90

Anna Werner

Projektledare anna.werner@otw.se 070-992 12 91

Ida Westerlind

Growth Marketing Analyst ida.westerlind@otw.se 073-703 47 68

Manne Widung

Producent/Formgivare manne.widung@otw.se 070-236 65 60

Ia Wik

Content Creator ia.wik@otw.se 070-399 89 79

Vicktor Winquist

Social Media Specialist vicktor.winquist@otw.se 0738-61 93 19

Sara Wågenberg

Projektledare sara.wagenberg@otw.se 073-853 53 80

Lars Öhman

Webbredaktör / Reporter lars.ohman@otw.se

Victoria Öhrström

Projektledare (föräldraledig) victoria.ohrstrom@otw.se 073-261 51 98